Vánoce s Gençay

OLYMPUS DIGITAL CAMERAS dětmi z francouzské školy Collège Jean Jaurès spolupracujeme již druhým rokem. Dopisujeme si, vyměňujeme si přáníčka, případně drobné dárky, pracujeme spolu na rozmanitých projektech. Je to dobrý způsob, jak v dětech vzbudit zájem o jazyk a poznání jiné evropské kultury.  Protože letos pracujeme s novými skupinami francouzských dětí, bylo třeba se nejdříve prostřednictvím úvodních dopisů vzájemně poznat.Děti si daly při psaní svého dopisu opravdu záležet. Psaly o sobě, své rodině, přátelích, svých koníčcích, mnohdy ke svým dopisům připojovaly své fotografie a drobné dárky. Součástí naší vánoční zásilky do Francii byla i přáníčka a booklet, který má francouzským dětem přiblížit české Vánoce. Psali jsme o podstatě našich Vánoc, imaginární postavě Ježíška, tradiční výzdobě,  přiblížili jsme Francouzům české zvyky s Vánocemi spojenými a popsali tradiční štědrovečerní večeři a cukroví, které před Vánocemi provoní každou českou domácnost. Věříme, že naše úsilí přinese dětem ve Francii radost.  

Sdílejte!