Vánoční Olomouc

P1020567V sobotu 13. prosince jsme se jako každoročně vydali na tradiční předvánoční turisťák. Tímto ale veškeré zvyklosti vzaly za své a pro naše turisty jsme si zase připravili spoustu novinek.

První z nich bylo, že jsme ve svém středu přivítali p. uč. Malinovou, která nás tento školní rok bude provázet po našich toulkách přírodou i památkami.   A druhou novinkou byla změna destinace. Místo obvyklého Brna jsme letos zavítali do Olomouce, hanácké bašty a historické metropole celé Moravy.

Jako první jsme po svém příjezdu navštívili Vánoční trhy na výstavišti Flóra Olomouc a pak už jsme spěchali na tradiční vánoční trhy v historickém centru města, které je zařazené mezi památky UNESCO. Neopakovatelnou předvánoční atmosféru jsme nasávali mezi stánky nabízejícími nejrůznější symboliku Vánoc i pod olomouckým orlojem, který byl vybudován již v 15. století.

Ještě předtím, než jsme se vydali ochutnat předvánoční nákupní horečku do Galerie Šantovka, jsme ale museli zavítat na místo, kde se psala historie českého království. Katedrála sv. Václava, kde byl zavražděn Václav III., jako poslední z rodu Přemyslovců na trůně, svou neopakovatelnou atmosférou jenom podtrhla naši předvánoční náladu.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!