Návštěva Slováckého divadla

V pondělí 15. prosince navštívili žáci druhého stupně Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Většina žáků svátečně oděna se vydala na báchorku Aloise Jiráska Lucerna.Hra nás uvádí do prostředí mlýna, kde mladý mlynář Libor bojuje nejen s vodníkem, který se zamiloval do jeho schovanky, ale hlavně s vrchností. Jednak vede letitý spor o starou lípu, která je symbolem lidské věrnosti a nezlomnosti, jednak má na starost lucernu, která mu určuje povinnost svítit s ní kdykoli, kdy si kněžna usmyslí vyjít si na zámeček u jezera. Celý příběh se odehrává převážně v nočních hodinách, na nás padá magická atmosféra nejen noci, ale i prostředí lesů. A jak už to u pohádek bývá, vše dobře dopadne. Za lípu se postaví celá vesnice a kněžna pochopí, jak to u prostého vesnického lidu chodí a rozbije lucernu, čímž mlynáře zbaví povinnosti svítit jí v budoucnu na cestu.

Sdílejte!