Žákovský parlament – etapa č. 1. Začínáme.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATeprve před pár hodinami se uzavřely dveře volební místnosti. Ve škole se odehrávají historicky první volby do žákovského parlamentu. Volit své zástupce přicházejí děti všech ročníků od dnešního dne až do pátku 12. prosince vždy o hlavních přestávkách (v 9.35 – 9.50 hod a v 11.30 – 11.50 hod) a po šesté vyučovací hodině až do 14.30 hodin. Co je to vlastně žákovský parlament (ŽP)? Je to instituce tvořená demokraticky zvolenými OLYMPUS DIGITAL CAMERAzástupci dětí ze všech ročníků druhého stupně, pevně spjatá se školou, ve které působí. ŽP se podílí na realizaci  projektů, které by ze školy vytvořily místo, kde se budou děti, učitelé a další zaměstnanci školy cítit dobře. Činnost ŽP může překročit i hranice školy a být prospěšná i lidem žijícím v jejím okolí.

Proč jsme se ŽP rozhodli ve škole založit? Vychováváme děti k demokratickému systému, nabízíme jim možnost učit se vlastní zkušeností a zážitkem. Učíme je přebírat odpovědnost za své činy a učit se z vlastních chyb. Posilujeme důvěru dětí v jejich vlastní schopnosti. Učíme je řečnickým dovednostem, stát za svým názorem, obhájit si svůj názor a prosadit ho.

Během dnešního dne vhodila do urny svůj hlasovací lístek více než třetina žáků školy. Největší zájem o účast ve volbách projevily třídy, které delegovaly své vlastní kandidáty.

Zítra pokračujeme. Přijďte podpořit své favority. Bez vás se do parlamentu nedostanou.

Sdílejte!