Ekotým

IMG_5333Letos začal ekotým pracovat v novém složení – přijal mezi sebe především žáky ze 6. ročníku. Nejprve jsme se vzájemně seznámili a rozdělili funkce. Zvolili jsme předsedu, jeho zástupce, domluvili jsme se, kdo se bude starat o nástěnku, kdo bude psát zápisy apod. Také jsme si ujasnili, kdy se budeme scházet – první pondělí v měsíci ve 3. vyučovací hodině a jednou za měsíc odpoledne ve středu. Jedním z prvních úkolů bylo zjistit ekohlídky v jednotlivých třídách. Umístili jsme ekokufřík do prostranství školy, zapsali dlouhodobý plán i plán do konce tohoto školního roku.

5. listopadu byla vyhlášena soutěž „WC art“, kde můžou žáci zapojit svou fantazii a navrhnout vzhled našich záchodků. V poslední době se snažíme vymyslet vzhled maskota ekotýmu. V pracovních činnostech  jsme vyráběli krmítka a lojové koule pro ptáky. V plánu máme vytvoření hmyzího hotelu, chtěli bychom doplnit více sedacích pytlů na školní chodby. Nápadů na zvelebení školy máme v hlavách spoustu a naším cílem je bude uskutečnit.

Geitlerová Sára, Hejdová Kristýna 8.C

 

Sdílejte!