Druháci v knihovně

druhaciVe středu 10. prosince navštívili žáci druhých tříd knihovnu ve Starém Městě. Téma besedy bylo Ilustrátoři dětských knih. Žáci se zde dozvěděli plno důležitých a zajímavých informací o knihách, například kdo je to ilustrátor a kdo autor knihy. Seznámili se s jednotlivými ilustrátory, prohlédli si knihy, které ilustrovali a dozvěděli se také různé zajímavosti z jejich života. Knížky si žáci také mohli v knihovně osobně vyhledat a prohlédnout. Někteří se do nich rovnou začetli. Na toto téma jsme potom navázali i ve škole. Děti si přinesly knížky určených ilustrátorů i do školy, kde jsme si z nich udělali malou výstavku. Skupinovou prací jsme celé téma uzavřeli. Žáci doplňovali do připravených pracovních listů údaje o názvu knihy, přiřazovali ilustrace a dopisovali jména ilustrátorů a autorů daných knih. Už se těšíme na příští návštěvu knihovny.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!