Mikulášská nadílka a vánoční jarmark na II. stupni

IMG_3471Ve čtvrtek 4. prosince se žáci II. stupně opět dočkali tradiční Mikulášské nadílky spojené s vánočním jarmarkem. Dopoledne obcházel Mikuláš se svou družinou a cimbálovou muzikou všechny třídy, společně se žáky si zazpívali vánoční koledy. Čert  vyplácel zlobivé děti, které si pomocí své kouzelné vševědoucí berly vybral Mikuláš. Anděl rozdával sladké dobroty hodným a snaživým žákům,  „zlobivci“ museli slíbit, že se polepší.

Odpoledne patřilo vánočnímu jarmarku, který zahájila muzika vedená panem učitelem Pavelou. Vánoční koledy návštěvníkům zazpíval dětský pěvecký sbor vedený paní učitelkou Pelkovou a atmosféru vykouzlila mikulášská družina.  Návštěvníky čekaly na jarmarku stoly plné všelijakého zboží, které si doma vyrobili sami žáci nebo s pomocí svých rodičů. Na dračku šlo hlavně vánoční cukroví, sušené ovoce, a různé vánoční dekorace. Atmosféra byla vskutku vánoční, tak se budeme těšit zase příští rok.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!