Centra přírodovědného a technického vzdělávání

IMG_3412Jednou se na nás zase usmálo štěstí … Naše třída byla vybrána jako partner projektu, který se realizuje na Gymnáziu a střední odborné škole ve Starém Městě.
Při první návštěvě gymnázia pro nás byla připravena prezentace o geocachingu. Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Po objevení schránky, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje. Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování schránek na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. Po prezentaci jsme si mohli tuto hru pomocí navigace vyzkoušet. Velice se nám líbila a už jsme se těšili na další návštěvu.
Za několik týdnů jsme na gymnázium zavítali znovu. Nečekalo nás ale pokračování geocachingu, ale zcela jiná činnost. Tentokrát nám byly představeny stavebnice MERKUR. Jedná se o technické stavebnice, skládající se z různých dílů, koleček, šroubečků, matek, … V našich rukou se kousky stavebnice začaly měnit na různé modely. Ve tříčlenných skupinách jsme si začaly skládat podle své fantazie nebo podle návodu. Další návštěvu jsme ve stavbě pokračovali a naše výtvory začaly dostávat jasnější obrysy. Příští návštěvou bychom měli naše výtvory dokončit a uvést do provozu. Nedílnou součástí našeho snažení bude i dokumentace naší práce.
Příjemným zpestřením je i výborná svačinka, která na nás vždy čeká. I když jsme byli na gymnáziu jen třikrát, moc nás to baví a užíváme si této možnosti.

Holky a kluci z 8.C

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!