Pohodová procházka na Svatý Hostýn

IMAG0217Letošní školní rok nám skutečně počasí prozatím příliš nepřeje, a tak jsme na známé poutní místo vyrazili až napodruhé. První termín jsme museli odvolat kvůli vytrvalému dešti.

A tak jsme hodně natěšení vyrazili až 22. listopadu. Na vlakové nádraží, kde jsme měli jako obvykle sraz, nás dorazilo hodně. Zřejmě se mně všechny podařilo namotivovat (včetně p. uč. Kašné) stručným a optimistickým popisem trasy, která nás čeká. Popsal jsem ji jako „pohodovou procházku s mírným kopečkem“.

Je pravda, můj popis se od reality nepatrně lišil. A tak jsme po několikahodinové chůzi do kopce „dofuněli“ až k našemu cíli – známému poutnímu místu. Dříve než jsme začali obdivovat krásy krajiny a duchovní sílu místa, se někteří z nás rozhodli občerstvit a hlavně si na chvilku sednout. Přiznám se, že někteří slabší jedinci dokonce odmítali zpáteční cestu se slovy „Už nikam nejdu, ať mě odvezou“. Ale po krátké obědové pauze jsme přece jenom vyrazili zpět do Bystřice pod Hostýnem, kde na nás už čekal vlak, který nás odvezl zpátky k našim domovům.

A zase jsme trochu překonali sami sebe, zlepšili fyzickou kondici a můžeme se společně těšit na předvánoční turisťák.

IMAG0218 IMAG0220

Sdílejte!