Jak žili lidé dříve

IMG_4143Tak zní název výstavy, kterou uspořádali žáci třetích ročníků spolu se svými vyučujícími pro všechny děti prvního stupně i pro jejich rodiče. Od začátku listopadu nosily děti za pomoci svých rodičů do školy věci, které našly na půdách a ve starých truhlicích po babičce. Tímto způsobem se nám sešly např. staré bankovky a mince, knihy, hoblík, cep, lampičky a spousta dalších strobylých věcí, které dětem připomněly, jak žili jejich prarodiče a co jim ulehčovalo život. Na výstavu také přispěly děti svými překrásnými výkresy a slohovými pracemi na stejné téma. Výstavě předcházela beseda s pamětnicí paní učitelkou Evou Hřibovou, která dětem barvitě vylíčila jak život ve Starém Městě, tak také přímo ve škole, do které chodila a v níž později i učila. Děti napjatě poslouchaly jejímu vyprávění a na závěr měly spostu zajímavých dotazů, na které se dočkaly žádaných odpovědí. Děkujeme všem, kteří zapůjčili úžasné exponáty, bez kterých by se naše výstava nemohla konat.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!