Řečnická soutěž

IMG_5274Výřečnost je ozdobou ducha – Oratio cultus animi est.(Seneca)

V pondělí 24. listopadu ve 14 hod. se sešlo více jak 30 řečníků napříč všemi ročníky, aby porovnali své komunikační dovednosti ve školním kole řečnické soutěže Mladý Demosthenes. Cílem prestižní mezinárodní soutěže je porovnat a prohloubit komunikační dovednosti žáků základních a středních škol. Schopnost komunikovat a vyjadřovat se je v dnešní době více jak potřebná, proto se soutěže účastníme již třetím rokem a vidíme, jaký pokrok naši žáci udělali. Letos nás mladí Demostheni mile překvapili. Na konci bylo velice těžké rozhodnout o vítězi. Někteří si byli jisti svým vystupováním, jiní dokázali do projevu zapojit i gesta, nebáli se zavtipkovat, dokonce jsme si vyslechli životní příběhy. Hlavní ale bylo nadšení žáků. A o čem se nejvíce řečnilo? O domácích mazlíčcích, koníčcích ve volném čase, žáci zapojili i svou fantazii. Tak si porota vyslechla příběhy nejrůznějšího charakteru. A kdo se tedy prořečnil do okresního kola? V I. kategorii (6. – 7. třída) porotu oslovila Barbora Rokytová ze 7. B, náhradnicí se stala Barbora Lesová z 6. C. Ve II. kategorii (8. – 9. třída) se do dalšího kola dostal Filip Kubeš z 9. C, pozici náhradnice si odnesla Michaela Grebeňová z 8. D.

Závěrem bych chtěla všem zúčastněným poděkovat za pěkné vystupování a za krásně strávené pondělní odpoledne. Vítězům gratulujeme a budeme jim držet pěsti v dalším kole.

Mluvit a nemyslet, je jako střílet a nemířit. (Miguel Cervates de Saavedra)

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!