Trestní zodpovědnost

IMG_5200V úterý 18. listopadu 2014 se žáci 8.A, 8.B, 8.C a 8.D zúčastnili přenášky policejní preventistiky Bc. Mileny Šabatové na téma „Trestní zodpovědnost dětí“. Na úvod se žáci seznámili s dělením policie na městskou a státní a jak jednotlivé policisty od sebe mohou rozeznat. Poté je příslušnice policie zasvětila do oblasti trestní zodpovědnosti jednotlivých věkových skupin. Dozvěděli se rozdíl mezi trestným činem, přestupkem a jaká trestní činnost je nejčastěji páchána na dětech (pohlavní zneužití, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, šíření toxikomanie,…).

K závěru žáky zajímala dopravní problematika – používání přileb při jízdě na kole a používání reflexních prvků u chodců.

Přednáška byla zajímavá a pro děti přínosná. Žáci měli spoustu dotazů, které se většinou týkaly jejich trestní zodpovědnosti např. při držení marihuany.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

 

 

 

Sdílejte!