Výstava opředená tajemstvím

V sobotu 15. listopadu  čekal na nás – některé žáky 8. ročníku – dvoupatrový autobus, aby nás odvezl do Brna na výstavu BODIES REVEALED.Jak jsme se předem dověděli, výstava ukazuje svým návštěvníkům lidské tělo v celé jeho složitosti a kráse.
Do Brna jsme přijeli po deváté hodině a hned jsme spěchali do nedaleké galerie Vlněna, kde se výstava konala. Po příchodu nás překvapilo množství lidí, kteří také chtěli výstavu navštívit. Ujali se nás pořadatelé, poučili nás o bezpečnosti a chování a byli jsme rozděleni do tří skupinek. Každé skupinky se ujal student medicíny, který nám měl dopomoci proniknout do tajů a záhad lidského těla.
Prošli jsme celkem 9 oddělení, každé z nich bylo zaměřeno na jednu z orgánových soustav. Prošli jsme tak opěrnou soustavu, poznávali jsme svaly, cévy, viděli jsme jednotlivé orgány dýchací, trávicí, nervové i rozmnožovací soustavy. Celé putování bylo zpestřeno různými zajímavostmi. Jedním z největších zážitků byly exponáty zaměřené na vývoj člověka od embrya po plod a samozřejmě jednotlivé exponáty zachycující činnost svalů, např. během sportu.
Výstava je velmi pěkně provedená, zobrazuje složitost anatomie lidského těla. Zároveň také ukazuje mnohá onemocnění a tímto způsobem podněcuje návštěvníky, aby se více o své tělo a zdraví starali.
Úplně na závěr nás průvodce seznámil s technologií vzniku jednotlivých exponátů a výstava byla u konce. S našimi vyučujícími jsme přešli do galerie Vaňkovka, kde jsme měli možnost strávit čas podle svého. Někteří z nás si prošli vánočně vyzdobené obchodní centrum, jiní využili čas na nákup vánočních dárků.
Poté, co jsme se všichni opět sešli, nastoupili jsme do přistaveného autobusu a odjeli plni zážitků směrem na východ, zpět domů, do Starého Města.

Sdílejte!