Říjen – měsíc školních knihoven

V měsíci říjnu se žáci od 2. do 9. ročníku zapojili do oslav Mezinárodního měsíce školních knihoven prostřednictvím projektu Záložka do knihy spojuje školy.Projektu jsem se nezúčastnili poprvé, takže už jsme věděli, co nás čeká. Pro spolupráci jsme oslovili naši partnerskou školu na Slovensku – Základnou školu v Turzovce, se kterou již několikátým rokem udržujeme kontakty. V říjnu žáci v hodinách výtvarné výchovy vyráběli záložky do knihy, které se nesly v tématu „Moje oblíbená kniha“. Cílem projektu je podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knihy se slovenskou školou. Letos se do projektu zapojilo 822 škol s celkovým počtem 105 911 žáků (z České republiky to bylo 239 škol s počtem 28 394 žáků a ze Slovenské republiky 583 škol s počtem žáků 77 517).

Sdílejte!