Malí zahradníci

Školní zahrádka se zbarvila do podzimních odstínů a téměř vše, co děti letos zasadily, je už sklizeno a zpracováno.

Mladí zahradníci prvního stupně si na jaře pochutnali na ředkvičkách a hrášku, začátkem školního roku sklízeli mrkev. Obilí a kukuřici se příliš nedařilo, zato malých dýní bylo víc než dost. Dětem se z nich podařilo vytvořit roztomilé barevné skřítky. Použili přitom tak rozdílných materiálů, jakými jsou plastelína a přírodnina, nicméně výsledný efekt byl překvapivý. Pestří „Dýňáčci“ nám teď zkrášlují parapety chodeb.

A jelikož jsou první mrazíky už za dveřmi, nezbývá než shrabat listí, porýt záhony a připravit tak zahradu na zimní odpočinek. Poté ještě rozmístíme ptačí krmítka v okolí školy a zima může začít.