Čtvrťáci v Brně

IMG_4082Žáci čtvrtých tříd vyrazili na exkurzi do Brna a plni dojmů a zážitků se vrhli do psaní… „Ve čtvrtek 16.10. jsme všichni čtvrťáci jeli na exkurzi do Brna. Ráno nám u školy zastavilo překvapení. Čekal tam na nás dvoupatrový autobus. Seděli jsme nahoře, takže to bylo super. Jako první jsme jeli na hrad Špilberk. Měli jsme tam prohlídku Kasemat. Pan průvodce nám ukazoval vězení, mučírnu a taky nám řekl, že tam bloudí duch barona a hledá své ztracené tělo. Pak jsme nasedli do autobusu a jeli do planetária. Tam nám promítli hvězdy, souhvězdí a program astronaut. Ukázali nám, jak se dá přežít ve vesmíru a různé vesmírné pokusy. Nakonec jsme jeli do muzea Anthropos, kde byl vycpaný mamut a kostra mamuta. Paní průvodkyně nám řekla, že mamut měřil 4 až 5 metrů a vážil 5 až 6 tun. Viděli jsme tam také, jak žili lidé v pravěku a jejich malé srandovní sošky. A po prohlídce muzea jsme už bohužel museli jet domů.“ Karolína Čápková 4. B

„16.10. jsem jela se svou třídou na výlet. Jeli jsme autobusem. Autobus se jmenoval Pandabus. Byl to dvoupatrový autobus. Seděla jsem v horním patře se spolužačkou Helčou. Jeli jsme až do Brna. První jsme byli na hradě Špilberku v Kasematech. Viděli jsme vězeňské postele, vězeňské pokoje, mučící nástroje, ale i vězeňskou kuchyň. V kuchyni vařili třikrát týdně. Ostatní dny dostávali vězni jen chleba s vodou. Dávno se objevila nemoc zvaná kurděje, bylo to nedostatkem vitamínu C, proto vězňové dostávali kysané zelí. Vězňové pracovali šest dnů a sedmý den v neděli se chodili vykoupat do lázní. Pak jsme jeli do planetária. Byli jsme v digitáriu, kde jsme se dozvěděli, že Velký vůz a Malý vůz nejsou souhvězdí, ale jsou jen součástí Velké a Malé medvědice. Nakonec jsme jeli do muzea Anthropos. V muzeu jsme viděli 4 m velkého mamuta a jak pravěcí lidé žili a malovali na stěnách. Výlet se nám vydařil.“ Denisa Pavlicová 4. A

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!