Výlet malých školáků do ZOO Hodonín

Žáčci prvního ročníku se dnes vydali na svůj první školní výlet.

V 8. hodin ráno odjížděly od budovy I.stupně dva autobusy plné radostných dětských tváří, které se velmi těšily na návštěvu hodonínské zoologické zahrady. Ihned po příjezdu byla první na programu svačinová přestávka. Prošli jsme vstupní bránou do zahrady, kde nás očekávali zaměstnanci zahrady a nabídli každé třídě výukový program. První program měl název Naši chlupatí – děti si vyzkoušely dovednosti, které opice potřebují pro své přežití, dozvěděly se o životě a potravě opic a prohlédly si opice chované v zoo. V rámci druhého výukového programu, Hrátky se šelmami, se děti seznámily s nejznámějšími druhy šelem, vyzkoušely si, zda vidí tak dobře jako rys, rozpoznávaly podle zvuku šelmy. Zajímavé pro děti bylo také krmení tolik oblíbených surikat, a to larvami brouka.

Kromě zábavných výukových programů jsme si měli možnost prohlédnout spoustu krásných zvířat (od tygrů, lvů, velbloudů, .. až po akvarijní rybičky).

Naplněni hezkými zážitky jsme se vydali na zpáteční cestu do školy.

Sdílejte!