IX. B. v DPS

Ve čtvrtek 6. října proběhl v Domě s pečovatelskou službou Staré Město den otevřených dveří. Toto zařízení se nachází v bezprostřední blízkosti naší školy – v ulici Bratří Mrštíků č.p. 2015 a otevřeno je pro veřejnost každoročně. Letos na návštěvu  přišli žáci IX. B.

Dům s pečovatelskou službou Staré Město má kapacitu 45 bytů a v současné době se tam nachází 64 klientů. Jeho posláním je poskytovat kvalitní pomoc a podporu lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního nebo jiného postižení. Toto zařízení umožnuje postiženým lidem udržovat vztahy s druhými lidmi a zároveň žít kvalitní život, v rámci jejich možností. Snížená soběstačnost je snížená schopnost člověka uspokojovat své základní potřeby, především vykonávat všední denní činnosti (toaleta, oblékání, stravování, nákupy, péče o domácnost apod.). Zřizovatelem Domu s pečovatelskou službou je Obecní úřad Staré Město.

Po příchodu do zařízení nás přivítal zdejší personál a přivedl do společenské místnosti, kde jsme se podívali na taneční představení zdejších klientů. Po skončení programu jsme se za doprovodu personálu podívali do prostor DPS. Viděli jsme zdejší kapli, ošetřovnu, tělocvičnu a další místnosti. Návštěva byla zakončena k radosti žáků v jídelně, kde jsme měli možnost ochutnat z připraveného občerstvení v podobě rautu.

Sdílejte!