VI.B převzala sponzorské žezlo

tucnakPo dva roky bývalá třída p. uč. Blažkové sponzorovala ve zlínské zoologické zahradě zvířátko. První rok to byl lemur kata, druhý rok se z penízků těšila surikata. Poté, co třída odešla a nastoupili noví šesťáci, dostali žáci VI. B nabídku, zda by chtěli pokračovat ve sponzorství. Bylo to poprvé, kdy se třída na něčem musela dohodnout. Výsledek byl rychle rozhodnut. Nové tváře z VI. B převzaly pomyslné žezlo sponzorství od svých předchůdců. Co však bylo daleko horší, byl samotný výběr zvířete. O přestávkách to ve třídě žilo – předseda třídy Dominik Svoboda sbíral zvířecí kandidáty od spolužáků, konalo se hlasování, semifinálová a finálová kola. Nakonec se na první příčky dostala hned 2 zvířátka – tygr a rejnok. Třída se rozdělila na 2 tábory a každý své zvíře obhajoval. Pak ale vyhrál rozum. Dominik rozhodl o zlaté střední cestě. Tak aby se třída vrátila zpět ke kamarádským vztahům, vybralo se úplně jiné zvířátko. Výhercem a sponzorovaným zvířetem pro rok 2014/2015 se stal tučňák Humboldtův. Na jeho potřeby jsme mu jako třída poslali částku 1.000,-Kč. Takže až příště navštívíte ZOO Zlín-Lešná, můžete se pokochat u sponzorské tabule, kde visí jméno sponzora: třída 6.B, ZŠ Staré Město, ale zastavte se i u tučňáků, kdy jeden z nich se stal pro letošní rok součástí naší třídy.

Sdílejte!