Exkurze v ZOO Zlín

Výuka v ZOOI v letošním roce se žáci 8. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze ve zlínské zoologické zahradě. Po dobrých zkušenostech z let předchozích jsme pro ně objednali vzdělávací výukové programy nabízené vzdělávacím centrem zlínské ZOO se zaměřením na jednotlivé ekosystémy planety Země. V úterý 30. září žáci třídy 8.B a 8.C absolvovali programy „ŽIVOT POD MOŘSKOU HLADINOU“ a „SAVANY A STEPI AFRIKY“. První program se uskutečnil ve vzdělávacím centru Tyrol, druhý jmenovaný program neprobíhal v učebně vzdělávacího centra, ale přímo v ZOO mezi africkými zvířaty. Žáci tak měli možnost si přímo „osahat“ některé typické přírodniny (vejce pštrosa, kopyto zebry, roh nosorožce, kůži slona, …). Ve čtvrtek vyrazili do stejného cíle žáci 8.A a 8.D. Tentokrát je čekaly programy s názvem „AMAZONSKÝ DEŠTNÝ PRALES“ a „POLÁRNÍ SVĚTY“. Během obou výukových programů ve vzdělávacím centru ZOO „Tyrol“ se dozvěděli mnoho zajímavých informací a závěrem zjišťovali své nově nabyté vědomosti. Po oba dny byla návštěva ZOO samozřejmě spojena s prohlídkou expozic a výběhů jednotlivých zoogeografických oblastí, podle kterých je zlínská ZOO uspořádána. Novinkou pro letošní rok byla již dokončená nová expozice Hala-bala a japonská zahrada. Absolutním zážitkem však byla návštěva zcela nově otevřeného pavilonu mořských rejnoků druhu Siba ománská, kde si po umytí rukou mohli žáci rejnoky pohladit a nakrmit. Čekali na nás také noví chovanci zlínské ZOO v podobě hyen skvrnitých s mládětem, pand červených a tapírů čabrakových. Počasí bylo po ránu chladivé, ale sluníčko nás brzy spolehlivě zahřálo. Exkurze byly opět příjemným zpestřením výuky, a tak se budeme těšit i na příští rok …

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!