Aktivně za mír a nenásilí

Den nenásilíŽáci a učitelé II. stupně školy se zapojili do celorepublikové akce Měsíc za mír a nenásilí, jejímž cílem je prevence násilí v sobě, svém nejbližším okolí i ve světě. Do školy přišli v bílých tričkách, aby vytvořili symbol nenásilí. Symbol je tvořen dvěma kruhy. Vnitřní kruh představuje jednotlivce, který by měl jednat v souladu s tím, co si myslí a co cítí. Vnější kruh pak symbolizuje společnost kolem jednotlivce. Aktivní nenásilí učí, že by se člověk měl ke svému okolí chovat tak, jak chce, aby se ono chovalo k němu. Proto je menší kruh – člověk spojen s vnějším kruhem – společností dvěma polokruhy z obou stran jako symbol vzájemného ovlivňování se.
Fotografie z akce jsme odeslali iniciátorům a teď už netrpělivě čekáme, zda se objevíme na společné koláži účastníků. I kdyby to nevyšlo, cíl jsme splnili. Nenásilnou formou jsme si uvědomili potřebu nenásilí nejen v sobě, ale i ve světě.

Připojujeme vyjádření organizátorů:

Dobrý den, pane Jurnykle,
velice děkujeme za zapojení do Měsíce za mír a nenásilí a zaslání fotografií z vašich činností. Nádhera!!! Jste neuvěřitelně sehraný tým … Vůbec nechápeme, jak se vám v takovémto počtu žáků podařil tak pravidelný symbol! Příště si vás pozveme na akci pro veřejnost jako profíky!! 🙂
Vyřiďte prosím žákům naše poděkování za podporu a že se díky zapojení každého z nich šance, že se nenásilí stane skutečností, zvyšuje!!! 🙂
Krásné dni a dovolíme si přidat vaše fotografie do avízované koláže Výsledek samozřejmě dáme vědět

Daniela Cachová a Simona Heřtusová

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!