Exkurze na Modrou

vodaVe středu 17. září jsme se s žáky 7. tříd vydali na Modrou. V rámci akce Týden pro školy pro nás byl připraven pestrý program v archeoskanzenu a zároveň jsme se podívali na Živou vodu.  Sluníčko pěkně svítilo, což nám akci zpříjemňovalo. V archeologickém skanzenu jsme se dozvěděli, k čemu sloužila strážní věž, s jakou kůží pracovali obyvatelé Velké Moravy nejvíc, čím se živili. Podívali jsme se do školy, seznámili jsme se se zbrojí Moravanů a někteří z nás si vyzkoušeli střelbu z luku. V areálu Živá voda jsme se kochali pohledem na nejrůznější druhy ryb. Spatřili jsme i vyzu velkou, i když bohužel  měřila jen dva metry, a ne deset nebo dvanáct jako ta velkomoravská.

Věříme, že se žákům exkurze líbila a že si z ní odnesli plno zajímavých poznatků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!