Seznamovací pobyt

pobytV pondělí 8. září v 8:00 hodin odjížděly od II. stupně 2 autobusy s natěšenými žáky 6. ročníku směr Activitypark Hotel Všemina. A důvod? Čekal je dvoudenní seznamovací pobyt, jehož cílem bylo lepší poznání jednotlivých spolužáků. Oba dny čekal třídy s jejich učiteli nabitý program. V pondělí nás čekaly aktivity na zapamatování jmen svých spolužáků. Následovala procházka po okolí, po ní se konalo sportovní klání mezi jednotlivými třídami. Odpoledne skupinky malovaly domečky, které znázorňovaly jejich třídu. Do domečku vpisovaly, na čem by správná třída měla stát. Objevovala se slova přátelství, ochota, pomoc, úsměv, apod. Večer se sešly třídy se svými třídními, kteří jim buď četli z knížky, nebo si s nimi vykládali. Poté se už museli žáci odebrat do pokojů a chystat se ke spánku. Druhý den se malovala třídní vlajka. Všem třídám se úkol vydařil a vznikly tak pestré a veselé vlajky, které budou zdobit třídy. Ten, kdo se chtěl osvěžit, mohl během dne navštívit hotelový bazén. A pomalu se blížil konec a cesta ku domovu. Myslím, že oba dny byly náročné, ale všichni jsme je zvládli na jedničku. Děkujeme třídním učitelům za trpělivost, energii a sílu, paní psycholožce Beátě Kroutilíkové za vedení celého programu a aktivit, paní učitelce Králové a Kubíkové za jejich pomoc a účast.

A jak hodnotí pobyt samy děti? Líbily se jim hry – přehazka, ringo, procházka do přírody, někteří si chválili pokoje, a to především televizi a sprchu na pokoji. Dalším se líbilo i okolí hotelu, bazén, výhled z okna na vodní nádrž, ale také to, že se mohli se svými spolužáky více sblížit. Mnohé bavily aktivity a celkový program – např. hra s klikrem, vytváření vlajky. Naopak některým nechutnalo jídlo nebo by si představovali větší pokoj. Někteří byli i zklamaní, že adapťák byl pouze na 1 noc. Převládaly především ty kladné věci, což je super. Jsme rádi, že ty 2 dny byly naplno využity.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!