Seznamovací aktivity v 6. ročníku

IMG_4894První týden ve škole slavnostně započal a na chodbách je vidět 81 nových tváří, které nastoupily na druhý stupeň. Pro ně se nesl první zářijový týden ve znamení seznamování. Po slavnostním přivítání 1. září poprvé spatřili šesťáci své spolužáky, se kterými budou další 4 roky sdílet ty dobré, ale i ty špatné dny, které je nejen ve škole čekají. A aby se z nich stal ten správný třídní kolektiv, bylo pro ně nachystána spousta aktivit. 2. září trávili všech 6 vyučovacích hodin ve svých třídách s třídním učitelem. Po organizačních záležitostech následovala prohlídka školy. Po jejím skončení byli mnozí zmatenější než před tím. Poté už následovaly seznamovací aktivity, při kterých si zapamatovávali jména svých nových kamarádů, jejich vlastnosti, záliby a zájmy. Jeden náročný den skončil a hned další nás čekal. Tentokrát se vydali poznávat Staré Město. Po městě byly rozmístěny 4 stanoviště, na kterých ve skupinkách plnili úkoly a dozvídali se užitečné informace. Ve staroměstské knihovně si vyslechli obecné informace o Starém Městě, jeho folkloru, okolí. Na přístavišti se dozvěděli o něco více o Baťově kanále. V myšlenkách se mohli plavit od Kroměříže až po Hodonín. U Památníku Velké Moravy se vrátili v čase do dob Velké Moravy a zkusili si psát hlaholicí. A na poslední zastávce v Kovosteelu u majáku vystoupali více jak 90 schodů, aby se pokochali výhledem na Staré Město a poté  si zkusili svůj orientační smysl. Po návratu do školy odměnili malou sladkostí třídní učitelé vytrvalost a snahu svých žáků. A co nás čeká dál? Od 8. do 9. září seznamovací pobyt, na který se děti jistě těší, že poznají své spolužáky i učitele v jiném prostředí.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!