Ochrana člověka za mimořádných situacích

Branný denVe dnech 25. a 26. června si žáci 8. a 9. ročníků prakticky vyzkoušeli, jak se zachovat při mimořádných situacích a jak se chránit. Žáci po skupinkách procházeli jednotlivá stanoviště, kde plnili úkoly pro danou situaci. U paní učitelky Šáchové řešili autonehodu. Poskytovali první pomoc při krvácení, zlomenině a popáleninách. Prováděli resuscitaci. U pana učitele Zábranského měli transport raněného na klasických nosítkách. Seznámili se s plynovou maskou, z čeho se skládá a jak si ji nasadit. Pan učitel Pavela seznámil žáky s IZS (integrovaný záchranný systém), poučili se o tom, kdy a za jaké situace se evakuovat. Dále si upřesnili, co patří do evakuačního zavazadla. S paní učitelkou Koňaříkovou si procvičili turistické a mapové značky, orientovaci v terénu pomoci buzoly a mapy. Žáci se dobře zhostili všech úkolů a odnesli si i zajímavé poznatky.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!