S Gençay i v příštím školním roce

E-TwinningPřed Vánoci děti 7. – 9. ročníku začaly spolupracovat v rámci E-twinningu s žáky z francouzské Základní školy v Gençay. Na začátku jsme si o sobě formou dopisu vyměnili základní informace, pár fotografií a drobné dárky. U příležitosti každého tradičního svátku, ať už Vánoc či Velikonoc, nebo nově se slavícího svátku svatého Valentýna jsme pro francouzské děti vlastnoručně vyráběli přáníčka. Byla opravdu krásná. Mnohdy dětem trvalo jejich zhotovování i několik hodin. Jsou k nahlédnutí v galerii. Posuďte sami.
Hlavní projekt tohoto školního roku nesl název Naše škola a město, ve kterém žijeme. Byl zpracován prozatím formou knihy. Videového a komiksového zpracování se snad dočká v příštím školním roce. Pořídili jsme celou řadu fotografií města i školy. Neopomněli jsme se pochlubit naší ekonástěnkou ve vestibulu a nově získaným titulem ekoškola a ani čápem uhnízděným na komíně naší kotelny. Provedli jsme francouzské děti po všech významných místech a zákoutích našeho města a jeho okolí. Vlastnoručně jsme si k fotografiím psali vlastní komentáře, postřehy, připojili jsme i vzpomínky, které máme s těmito místy spjaty. V části škola jsme prostřednictvím fotografií francouzské děti provedli našimi chodbami, nechali jsme je nahlédnout do moderně vybavených tříd a odborných učeben, školní jídelny i šaten. Celou knihu, téměř padesátistránkovou, jsme doprovodili i vlastními kresbami. Prostřednictvím letních přáníček a k nim připojených krátkých dopisů jsme se s dětmi z francouzského Gençay před prázdninami rozloučili. V příštím školním roce v tomto přátelském i pracovním vztahu, který těší obě strany, budeme dále pokračovat. Hezké prázdniny všem!

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!