Noc s literaturou

NocZ pátku 20. června na sobotu 21. června nocovalo ve škole 17 žáků 6. tříd. Byl pro ně připraven bohatý program, který se točil převážně kolem literatury. Večer začal literárním kvízem: Děti na devíti stanovištích plnily úkoly nejrůznějšího druhu. Musely ve větách najít skrytá příjmení spisovatelů, poznat literární žánry na základě ukázek, podle indicií přijít na názvy pohádek… Pak je čekalo opekání špekáčků. Když se žáci najedli, přesunuli jsme se zpět do třídy a na řadu přišel Videostop. Žáci dostali celkem 30 otázek, které se vázaly k našim nejznámějším filmovým pohádkám. Protože se mezitím setmělo, následoval už jen opočinkový program – promítání filmu a povídání si. Ráno jsme museli dát do pořádku třídu a žáci netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků soutěže. Nejlepší tři dvojice obdržely diplomy a něco sladkého na zub.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!