Nezbedná pohádka

Pro letošní školní rok dostali žáci dramatické výchovy za úkol secvičit pohádku, kterou by mohli předvést dětem ve staroměstských školkách. Volba padla na Nezbednou pohádku Josefa Lady.  Protože ve školním hereckém ansámblu převažovala děvčata, musely být postavy trochu upraveny.  A tak celým příběhem provázela kouzelná babička a v pekle vládla bandě čertic paní Luciperka. Samozřejmě nechyběla ani princezna Máňa, Honza a trochu rozpustilá čarodějnice.

Po dlouhém zkoušení nás v květnu čekala generálka před vedením školy, v červnu pak samotná vystoupení před dětmi ve školkách a před klienty Ústavu sociální péče ve Starém Městě.  Sama představení se stala velkým zážitkem nejen pro malé diváky, ale také pro samotné herce. Vždyť zájem dětí, jejich bezprostřední reakce všechny účinkující doslova nabily pozitivní energií, což byla ta nejlepší možná odměna.

Na závěr už jen zbývá poděkovat mladým herečkám a hercům za jejich trpělivost při zkouškách a popřát všem hezké prázdniny.

Sdílejte!