Cesta za titulem!

P1120072Konečně jsme se dočkali toho tolik očekávaného dne. Ve čtvrtek jsme zamířili do hlavního města, abychom se setkali s ostatními Ekoškolami a oficiálně si převzali titul! Vše se odehrávalo v Senátu Parlamentu ČR. Počet účastníků byl kvůli místu konání striktně omezen, proto jsme se vydali na převzetí titulu v počtu pěti osob. Při vstupu do Valdštejnské zahrady jsme byli ohromeni nádherou a kouzelnými zákoutími, která zahrada nabízí. Po nezbytné akreditaci jsme byli odtrženi od dětí. Ty si pro nás nacvičily tanec 7 kroků Ekoškoly a my učitelé jsme se mezitím setkali s ostatními učiteli a koordinátory Ekoškol a vyměnili si své zkušenosti a nápady na další realizaci v programu. Celé dopoledne se odvíjelo v  pohodové atmosféře. V době oběda nám byl nabídnut balíček s občerstvením v kvalitě bio a fair trade. Pochutnali jsme si na šunce nejvyšší kvality, přírodním bio sýru, jablíčku od regionálního pěstitele a to vše jsme završili velmi kvalitní čokoládou s vysokým obsahem kakaa. Den se přehoupl do své druhé poloviny a my jsme byli vyzvání k odchodu do Senátu. Po důkladné bezpečnostní kontrole a nepříliš sympatické ochrance jsme konečně vystoupali po točitých schodech do hlavního (rytířského) sálu. Netrpělivě jsme čekali na slavnostní zahájení, kterého se ujal koordinátor Ekoškoly Jan Blažek. Školy byly po trojicích vyzvány k převzetí certifikátu o udělení titulu, vlajky Ekoškoly, smaltového loga, zprávy z auditu a materiálů, které nám usnadní další práci v programu. Po skončení předávání titulů se všechny přítomné školy rozdělily do tří skupin, aby si mohly prohlédnout další prostory Valdštejnského paláce. Odborná pracovnice Senátu nás zavedla do rytířské síně, audienční síně, mytologickou chodbou kolem galerie předsedů Senátu až do Jednacího sálu. Měli jsme štěstí! Senátoři zrovna rokovali a my jsme alespoň na chvíli mohli být součástí Jednacího sálu, který působil pustě. Napočítali jsme pouhých 31 pracujících senátorů. Na dotaz, zda zbývajících 50 senátorů trpí nemocí, že nejsou přítomni, nám nebylo odpovězeno. Rozloučili jsme se tedy se Senátem posledním pohledem na sala terrena a mezi sochami jsme se vydali k jezírku, kolem jízdárny na metro, které nás dovezlo k vlaku. Cesta zpět byla zdlouhavá a všichni jsme se těšili do našich domovů. Ovšem den strávený v Senátu byl pro nás neopakovatelným zážitkem a věříme, že za dva roky při obhajobě titulu se do Prahy znovu vrátíme!

Fotografie

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!