Vítězství mladých geologů

P1120014V pondělí 16. června jsme přijali pozvání do Prahy na slavnostní vyhlášení vítězů v rámci projektu Objevy čekají na Tebe. Pod vedením paní učitelky Škrabalové a pana učitele Motyčky jsme brzy ráno nasedli na vlak a vyrazili směr Praha. Cesta byla dlouhá, ale oživená skupinou zmatených seniorů, kteří se dožadovali „svých“ míst k sezení, protože každý musel mít zakoupenou místenku. Naštěstí se ukázalo, že Klub vojenských důchodců nastoupil do vlaku o hodinu dříve než měl a my jsme mohli v poklidu sedět na svých místech dál. Když jsme dorazili do Prahy, vydali jsme se do útrob podzemního metra, které nás zavezlo k Přírodovědecké fakultě UK. Zde se konala Dětská vědecká konference. V posluchárně nás přivítal pan proděkan fakulty a zástupci odborné poroty, která hodnotila miniprojekty zaslané do soutěže. Ta vybrala ze všech 20 zúčastněných škol 5 nejlepších. A mezi nimi jsme byli i my! Zástupci jednotlivých škol prezentovali před všemi posluchači svoji celoroční práci formou powerpointové prezentace a posteru, který jsme vytvořili již dříve ve škole. Každý přítomný přírodovědný klub získal stejnou cenu v podobě geologického kladívka, publikace o minerálech, krabičky pro sběr hornin v terénu a dalších drobností. Pro nás byla ale odměnou samotná účast na konferenci. Po představení jednotlivých škol jsme si dali lehký oběd v podobě bagety. Poté nás čekala návštěva Mineralogického muzea, kde jsme si prohlédli neuvěřitelnou sbírku minerálů a návštěva Chlupáčova muzea historie Země, kde nám byl představen celý vývoj Země od Velkého třesku až po současnost. Program celé konference byl vyčerpávající, ale velmi zajímavý. Všichni jsme se těšili zpět do centra města, kde jsme měli krátký rozchod. Někteří z nás zamířili do obchodů lemujících celé Václavské náměstí, jiní zase třeba do KFC na nějakou „baštu“.  Bohužel se velmi rychle přiblížil čas našeho odjezdu a Prahu jsme museli nechat za zády. Cesta zpět byla živější a zdála se nám kratší. Každý z nás si ji užil po svém, někteří hráli společenské hry, jiní se začetli do časopisů, které byly nabízeny na palubě vlaku, nebo jsme jen tak pozorovali okolní krajinu. Pondělní výlet do Prahy jsme si všichmi moc užili a nelitujeme toho, že jsme se na začátku školního roku do geologického kroužku zapojili.

Monča Zapletalová, Terka Machálková (9.B)

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!