3.B v Kroměříži

Vlakem se ráno 18. června vypravili žáci 3.B za poznáním a dobrodružstvím do krásné Kroměříže.Podzámecká zahrada nás přivítala vůní rozkvetlých lip a následovala prohlídka jeskynních prostor zámku s drakem i pracovitými skřítky. Výšlap schodů na zámeckou věž byl korunován krásným výhledem na město. V zahradě jsme viděli spoustu zvířat a zajímavostí. Po výborném zmrzlinovém osvěžení cesta pokračovala do Květné zahrady, jejímž největším lákadlem bylo bludiště. Děti se v něm ztratily během několika sekund. Vyběhaní a vydovádění se ale nakonec všichni našli a prohlédli si unikátní Foucaultovo kyvadlo dokazující, že se Země otáčí kolem své osy. Autobusem jsme se přesunuli zpět na nádraží, kde nás čekali ochotní pracovníci dráhy v železničářském muzeu. Tady byl velkým zážitkem starodávný prodej a ražení jízdenek. Poslední lístky se vyprodaly a tak rychle zpět do Starého Města. Půvabná Kroměříž se svými nádhernými památkami určitě stála za návštěvu.

Sdílejte!