Expedice Radegast hlásí úspěšný návrat

RadegastOd pondělí 9. června se kolektiv dětí 3.C společně se stejně starými  dětmí ze ZŠ Kněžpole mění na výzkumníky a zahajují týdenní výjezd s cílem poznat zajímavosti Beskyd. Jako svoji základnu volí horský hotel Martiňák, který leží v oblasti Horní Bečvy a nezahálí ani chvilku. Již první den se zastavují ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde se seznamují s životem lidí v těchto horských podmínkách v dřívějších dobách. Objevují zde také hroby našich známých sportovců – Emila Zátopka, Ludvíka Daňka nebo hrob autora Broučků Jana Karafiáta. Po výstupu v 35°C horku na Jurkovičovu rozhlednu, která se tyčí nad Rožnovem, odjíždí ubytovat se na svoji základnu. V podvečer prvního dne se výzkumníci dělí do čtyř výzkumných týmů – Valaští medvědi, Hbité srnky, Čiperné veverky a Silní vlci. Vyrábí si vlajky a připravují pokřiky. V úterý se během Beskydské štafety dozvídají o soše Radegasta a dostanou jeho popis. V Tajné zprávě odhalí jeho poslání. Pořád jim ale chybí vidět ho na vlastní oči. K tomu expedice využívá třetího dne, během kterého uskutečňuje velmi fyzicky náročný výstup k této soše. Tato výprava prochází přes Pustevny. A protože se jedná o zvídavé výzkumníky, pátrají po původu slova Pustevny. I to se jim podaří. Socha je ohromuje a téměř každý se snaží zachytit ji ve svém deníku. Protože pátek mají výzkumníci strávit v lanovém centru Tarzánie, účastní se ve čtvrtek Netradiční olympiády, při které si poměří svoji fyzickou připravenost. I přes nepříznivé datum – pátek 13. – se celá expedice vrací ve zdraví domů a jejich postřehy se můžete dočíst v červnovém čísle nejúspěšnějšího školního časopisu Zlínského kraje Smajlíku.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!