Staroměstští softbaloví šohaji se v Praze neztratili (ale bylo namále)

softbalV úterý a ve středu zavítali do Prahy na hřiště pražských Eagles vítězové krajských softbalových lig základních škol v v softbalu. Naši žáci si vybojovali postup v turnajích pořádaných v průběhu celého školního roku. Přes drobné komplikace před samotným odjezdem se podařilo dát dohromady celý kádr a v úterý 10.června jsme v brzkých ranních hodinách odjeli reprezentovat naši školu na republikové finále základních škol v softbalu. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev. Po výhře nad Kostelcem nad Orlicí a prohře s brněnskými Buldogs obsadili naši kluci druhé místo ve skupině. Čekal je boj  se třetím týmem skupiny „D“ ZŠ Ostrava o postup do finálové skupiny. Po celou dobu zápasu drželi naši borci se soupeřem vyrovnaný stav, ale bohužel  v předposlední 5 směně umožnili soupeři šest doběhů a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Postoupila Ostrava po vítězství 16:9. Naši kluci byli odsouzeni k bojům o poslední místa, které se rozhořely následující den. Prvním středečním soupeřem byla ZŠ Ledenice Praha. A naši opět začali úžasně. Dobrou hrou v poli nedali soupeři prvních pět směn šanci na doběh, a tak před poslední směnou vedli 3:0. Poslední směna se stala pro naše kluky noční můrou. V dohrávce nám soupeř při dvou autech udělal o jeden doběh víc a zvítězil 3:4. V psychickém rozkladu se naši kluci postavili v boji o poslední místo opět Kostelci nad Orlicí, který si před zápasem chtěl na našich spravit chuť z prohry v základní skupině. Naši však nepropadli žádnému odevzdanému výkonu a soupeře v posledním zápase deklasovali 13:2. Zápas tak byl již ve čtvrté směně ukončen pro velký rozdíl. Díky dvěma těsným prohrám jsme bohužel obsadili až 11. místo. Za své  výkony  se kluci nemusí vůbec stydět, protože dokázali hrát s většinou soupeřů vyrovnanou partii, přestože měli mezi sebou pouze jednoho závodního hráče. Velkým zážitkem bylo pro žáky zhlédnutí večerního extraligového baseballového zápasu mezi Eagles Praha a Praha Kotlářka v krásném sportovním areálu na pražské Krči.

Děkujeme chlapcům za sportovní reprezentaci školy a nejen deváťákům přejeme hodně úspěchů do dalších let.

ZŠ Staré Město reprezentovali: Martin Kubiš,Vojta Kovařík, Tomáš Sikora, David Pantlík, Tomáš Kolář, Tomáš Horníček, Pavel Duda, Lukáš Ketman, Jakub Pavlica, Petr Strenzl, Michal Lapčík.

Sdílejte!