Je to „doma“!

logo_ekoskolaS velkou radostí vám chci oficiálně oznámit, že naše dvouleté snažení bylo letošním rokem završeno udělením titulu Ekoškola! Prvotním plánem bylo sjednotit všechny aktivity s ekologickou tématikou, jež na naší škole probíhaly. A že jich nebylo málo! Do vzdělávacího programu Ekoškola jsme skočili rovnýma nohama, aniž bychom si pořádně uvědomovali, co všechno nás čeká! Z doborovolníků z řad žáků jsme sestavili ekotýmy na I. i II. stupni a vrhli se do práce. Ano, prošli jsme si obdobím zoufalství, kdy jsme se v tom doslova „plácali“, cítili se bez nápadu a nevěděli, jak dál. Postupně jsme našli systém a všechno začalo dávat smysl. Naučili jsme se pracovat systematicky a cíleně. Nakonec jsme zjistili, že to nejúžasnější, co nám program přináší, je spolupráce se žáky. Naší snahou bylo předávání kompetencí do rukou žáků. Žákům z ekotýmu jsme přidělili určité role a ti se jich zhostili se vší grácií. Především jim patří dík za skvěle odvedenou práci!

Složení ekotýmu II.stupně 2013/2014:

Renáta Šťastná (9.D), Lucie Korvasová (9.D), Tomáš Vanda (7.B), Roman Valenta (9.D), Kristýna Lukášová (8.B), Kristýna Hejdová (7.C), Sarah Geitlerová (7.C), Kateřina Šilcová (8.B), Zuzana Pleváková (8.B), Kateřina Jansková (8.B), Matěj Jegla (8.C), Josef Juřička(8.D), Josef Šváček (8.C), Jakub Dvořáček (7.D), Tomáš Zajíc(7.D), Jiří Šváček, Johana Sajblová (7.D), Klára Pukovcová (7.D), Monika Kejřová (8.A), Lukáš Kamba (8.A), Mgr. Alan Navrátil, Mgr. Věra Mlčúchová, Mgr. Michaela Škrabalová.

Složení ekotýmu I.stupně 2013/2014

Radka Kedrová (4.A), Barbora Broklová (4.A), Aneta Grebeníčková (4.B), Pavlína Dvořáková (4.B), Bára Hastíková (4.C), Eliška Kubelová (4.C), Lucie Zichová (4.C), Ondra Šimůnek (4.D), Tadeáš Foret (4.D), Mirek Pernička (4.D), Michal Šmíd (5.A), Zuzana Jelínková (5.A), Barbora Jagošová (5.A), Martin Pavlík (5.A), Anežka Berková (5.A), Natálie Zemánková (5.A), Natálie Slováčková (5.B), Petr Král (5.B), Michal Fryšták (5.B), Adéla Havalová (5.B), Nikol Stričko (5.B), Vojtěch Zábranský (5.C), Jan Janík (5.C), René Andrýsek (5.C), Mgr. Kateřina Tannerová, Mgr. Karel Bednařík

ZŠ Staré Město, okres Uherské Hradiště – zpráva z auditu

 

Sdílejte!