Kybergrooming, sexting, kyberstalking, stalking a kyberšikana!

kybersikanaJen další nepodstatné pojmy? O opaku se přesvědčili žáci 6.A, 8.A, 8.B a 8.D na přednášce o problematice nebezpečných jevů prostřednictvím internetu a mobilních telefonů. Ve středu 4. června si pro naše žáky připravil por. Mgr. Aleš Mergental prezentaci zaměřenou na problematiku nebezpečných komunikačních jevů, se kterými se mohou setkat všichni uživatelé internetu a mobilních telefonů. Dozvěděli jsme se, že kybaršikana má stejný cíl jako klasická fyzická šikana: ublížení a ponížení oběti. Byli jsme ale také poučeni o specifických znacích a projevech kyberšikany a o právních výkladech zmíněných přestupků a trestných činů. Pan Mergental se dotkl prevence v oblasti rizikové komunikace realizované pomocí internetu nebo mobilních telefonů, seznámil nás s tím, jak můžeme kyberšikaně v prvopočátcích předejít, jak se před kyberšikanou chránit a jak se bránit kyberútočníkům. Hlavně ale upozornil, jaké následky může mít kyberšikana jak pro útočníka, tak pro oběť, a ukázal nám konkrétní kauzy spojené s tímto nebezpečným fenoménem, který se velmi rychle rozšiřuje i do českých škol.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!