Výlet VI. A a VI. D v duchu porozumění

VýletVe středu 28. května čekal před školou autobus, který nás odvezl na výlet do Brna. Nejprve jsme strávili dvě hodiny laserové bitvy v Laser Game aréně, kde jsme utvořili z každé třídy družstvo  červených a zelených. Soutěžili jsme mezi sebou ve dvou arénách: jedna byla akční a druhá taktická. Z arény jsme vycházeli zcela vyčerpáni.

V očekávání jsme byli před odpolední interaktivní výstavou Naše cesta, která je jednou z aktivit projektu Chodicilide.cz, který usiluje o změnu postoje veřejnosti k lidem se zdravotním postižením. Byli jsme příjemně překvapeni programem v pavilonu H na brněnském výstavišti. V kuchyni jako nevidomí jsme si vyzkoušeli nalití vody do hrnku, vedlejší studentský pokoj nám nabídl bezbariérový přístup na postel a koupelnu pro vozíčkáře. V interaktivní třídě jsme se naučili odezírat a znakové řeči. Potom jsme si vyzkoušeli, jak obtížné je pro vozíčkáře pohybovat se na nádraží nebo jak pomoci vozíčkáři otevřít turniket. Autobusem jsme prošli jako nevidomí a nebylo to nic jednoduchého. Rádi jsme zavítali do herní zóny, kde jsme si vyzkoušeli, jak se hraje florbal nebo basketbal vozíčkářům, horolezeckou stěnu jsme opět zdolávali jako nevidomí. Na závěr jsme se dostali do hotelu pouze pomocí znakové řeči, kterou jsme se naučili v interaktivní třídě. Tato výstava v nás zanechala hluboké dojmy a zamysleli jsme se nad tím, jak to mají lidé se zdravotním postižením obtížné. Abychom neodjížděli z Brna bez obědu, tak jsme se ještě na hodinku zastavili v Olympii v nějakém tom McDonald´s nebo KFC a unaveni, ale spokojeni nasedli do autobusu a odjeli domů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!