Výlet 7.B

OstravaNa školní výlet do Ostravy? Že by vás to ani ve snu nenapadlo, protože si myslíte, že Ostrava je špinavá a nemá vám co nabídnout? My jsme se dnes přesvědčili o opaku! S bouráním předsudků jsme začali u legendárního fotbalového stadionu Bazaly. Ujal se nás velmi milý pán, bývalý brankář FCB, který nám zodpověděl všechny naše dotazy, a že jich nebylo málo! Provedl nás vnitřními prostorami zázemí ostravského fotbalu, ukázal kabiny hráčů i hostů, kde jsme si na chvíli poseděli a cítili se jako před zápasem! Z kabiny jsme se vydali koridorem, kudy chodí sami hráči, přímo na tribunu. S radostí jsme zjistili, že hráči mají zrovna trénink a my je mohli sledovat z těch nejlepších míst. Na závěr si na nás udělal chvilku brankář Vojtěch Šrom, bývalý hráč HFK Olomouc, a vyfotil se s námi. Plni dojmů jsme se vydali do Vítkovic. Tam nás čekala expozice Malý svět techniky. Tato jedinečná výstava nám odhalila tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost. Vyzkoušeli jsme si rozpohybovat lidský jeřáb zvaný „křečkostroj“, za pomoci parního stroje jsme odčerpali vodu z dolu, dozvěděli se vše o zpracování vlny a tkaní látek. Změřili jsme svoji výšku pomocí šuplery v nadživotní velikosti a dozvěděli se, kolik chobotů, pařátů a chlupů bychom měřili v pravěku. Fyzikální zákony jsme si ověřili na příkladu páky a kladky, dozvěděli jsme se všechno o výrobě železa a oceli, cítili jsme se důležití při projektování ocelového mostu, vyzkoušeli si výrobu elektřiny pomocí lidské síly na kole a mnoho dalšího. Na podrobné prozkoumání všech exponátů bychom potřebovali snad celý den! Nejvíce se nám ale líbilo v „hrací“ části, kde jsme si na trenažerech vyzkoušeli řídit motorku, nákladní vůz, škodovku, letadlo, byli jsme pozváni do ponorky kapitána Nema, která vypadala jako z pohádky! Dvě hodiny utekly jako voda a my jsme se vydali zpět do centra Ostravy obklopeného spoustou zeleně. Náš vydařený výlet jsme zakončili v 5D kině. Pro mnohé z nás to byl nezapomenutelný zážitek! Věřím, že i přes ne zrovna slunečné počasí, nám měla Ostrava co nabídnout….

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!