Víte, co je aritmetický průměr nebo relativní četnost?

StatistikaTo jsou pojmy z matematické statistiky, jejíž prezentace představovali žáci 8. ročníku ve čtvrtek 29. května v jídelně naší školy. Všichni nejdříve prezentovali před svojí třídou a poté si vybrali nejlepší prezentace. Každá prezentace byla na jiné téma. V některých statistických šetřeních se jednalo o využití volného času žáků, oblíbenosti prezidentů důchodci, televizních kanálů, čokolády nebo počítačových her. V prezentacích žáci využívali různé grafy, které se naučili v programu Excel v hodinách informatiky. Většina prezentací byla pěkná a propracovaná, ale žáci měli problém s trémou, nakonec se s ní poprali a zvládli všechno odprezentovat. Ve zbytku času jsme si poslechli písničku Statistika nuda je z filmu Princové jsou na draka.

Tady se můžete na některé vydařené prezentace podívat.

Terka Zambalová a Anetka Ingrová 8. B

Volný čas – prezentace VIII.D

Prezidenti – prezentace VIII.A

Mobily

Z okolí – prezentace VIII.B

Bydliště – prezentace VIII.A

Seriály – prezentace VIII.D

Sourozenci – prezentace VIII.B

Hry – prezentace VIII.C

Popularita filmů – prezentace VIII.D

Televizní programy – prezentace VIII.A

Svačiny – prezentace VIII.B

Čokoláda – prezentace VIII.C

Značky obuvi – prezentace VIII.D

Facebook – prezentace VIII.C

Oblíbený předmět – prezentace VIII.A

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!