Poslední divadelní zážitky

Ve středu 28. května se vydal divadelní kroužek na poslední představení v tomto školním roce. Divadelní sezonu žákovského předplatného ukončila komedie Hrabě Monte Carlo.Hra nás zavádí do města hazardu Monte Carla. Dostáváme se na malé zastrčené náměstíčko, kde sledujeme život majitelů apartmánů a jejich hostů. Malé penziony bokem od slavné čtvrti v Monte Carlu skrývají neuvěřitelné lidské osudy – život majitelky kavárny, bulharského dělníka, filmové hvězdy, hazardního hráče, anglické lady, neúspěšného spisovatele. Všechny tyto osoby zasáhne zpráva, že jejich malé náměstíčko odkupuje tajemný hrabě Monte Carlo, aby zde vytvořil další kasino. Majitelka kavárny poznává v hraběti svého manžela, kterého před třemi lety opustila. Aby zachránila náměstí nejen pro sebe, ale hlavně i pro ostatní, přijme výzvu manžela a zkouší náměstí vyhrát v pokeru. Což se jí také podaří. A v dlouhých letních večerech se vyjasní nejen vztah falešného hraběte a jeho ženy, ale rozvinou se i další tajná vyznání lásky.

Celou hru doprovázela moderní hudba mixovaná přímo na jevišti DJ Markem Košuličem. Myslím, že to byl výborný prvek, který mladé diváky vtáhl více do děje.

Musím uznat, že letošní sezona Městského divadla Zlín byla vydařená a chválím všechny mladé divadelníky, kteří jezdili do divadla s nadšením a natěšeni na představení, za jejich výborné společenské chování. Již teď se těším na příští sezonu.

Sdílejte!