Exkurze do Třineckých železáren

ExkurzeV úterý 20. a ve čtvrtek 22. května jsme se zúčastnili v rámci projektu „Řemeslo-tradice a budoucnost“ exkurze do Třineckých železáren, konkrétně do pobočky ve Starém Městě. Na začátku jsme byli proškoleni o zásadách bezpečnosti práce při prohlídce provozu závodu za plného chodu a zhlédli jsme instruktážní video o základních procesech výroby surového železa, oceli a ocelových výrobků. A pak už jsme si mohli nasadit ochranné přilby a vyrazit. V závodě tažírny oceli jsme měli možnost se seznámit s celým procesem výroby kruhových, šestihranných a čtvercových válcovaných tyčí, popř. kruhových tažených drátů. Celý výrobní proces začínal u obrovských ocelových svitků a končil ve skladě ocelových polotovarů různých průřezů. Chtěl bych poděkovat ochotným zaměstnancům, kteří se nám věnovali a celým závodem nás provedli. A doufám, že se deváťákům exkurze do tohoto opomíjeného odvětví průmyslu líbila.

Mgr. Alan Navrátil

 

Sdílejte!