Přírodovědná soutěž žáků pátých ročníků

Přírodovědná soutěžVe středu 21. května jsme již podruhé na naší škole pořádali přírodovědnou soutěž pro páťáčky o „Putovní pohár mladých přírodovědců“. Soutěžní družstva tvořili žáci ZŠ Staré Město, ZŠ Nedakonice, ZŠ Jalubí, ZŠ Uherské Hradiště, ZŠ Ostrožská Nová Ves a ZŠ Zlechov. Celkem soutěžilo 120 dětí. Soutěž se skládala z teoretického testu přírodovědných znalostí a praktických úkolů. Žáci postupně procházeli šesti stanovišti a sbírali body za své znalosti. Na školním pozemku poznávali zástupce kvetoucích rostlin a stromů, v učebně přírodopisu živočichy, školní kuchyňkou zavonělo exotické koření a ovocné cizokrajné plody, na zelené stezce se třídil odpad a v teraristickém kroužku LEGUÁNEK řešili žáci úkoly s živými plazy. Celou akci doprovázela skvělá nálada, nadšení žáků z plnění úkolů a krásné, téměř letní, počasí. A jak to vše dopadlo …? Celkovými vítězi soutěže a majiteli „Putovního poháru mladých přírodovědců“ se pro letošní rok stali žáci družstva ze ZŠ Zlechov (105 bodů), na druhém místě skončilo páté družstvo ZŠ Staré Město (95 bodů) a třetí příčku letos obsadili vítězové loňského ročníku – družstvo ZŠ Větrná z Uherského Hradiště (94,5 bodu). Vítězům blahopřejeme a věříme, že jejich zájem o naši krásnou, ale křehkou přírodu bude pokračovat i v budoucnu. Všem ostatním děkujeme za účast a soutěžní nasazení …

Mé velké díky patří samozřejmě také mým kolegům i žákům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této organizačně velmi náročné soutěže.

 

Sdílejte!