Oborové dny

Oborové dnyVe čtvrtek 15. května proběhly v jídelně prezentace Oborových dnů žáků 9. ročníku. Jako první nás čekalo vystoupení mladých herců paní učitelky Šáchové, ve kterém se elegantně propojily tři klasické pohádky – Kocour v botách, Červená karkulka a Sněhurka. Nutno podotknout, že své divadelní umění předvedli žáci v anglickém jazyce. Prezentace skupiny paní učitelky Králové nesla název Koníčky – koně. Mohli jsme se poučit, jak vychovat dobrého jezdeckého koně, co obnáší život úspěšného mladého tenisty či jak si vycvičit psího kamaráda.

Že se můžeme i na tak obyčejné věci jako je nakupování dívat z pohledu fyzikálního nebo čím se řídit při výběru žárovky nám zábavným způsobem vysvětlili mladí fyzici paní učitelky Kubíkové. Na pomyslnou cestu do dob socialismu jsme se vydali se svěřenci paní učitelky Blažkové. Protože se zaměřili na typické akce této doby, nemohl mezi jejich scénkami chybět prvomájový průvod, spartakiáda, reklama pana Vajíčka nebo třeba nedělní chvilka poezie.

Jakou hudbu poslouchají dnešní teenageři? Které zpěváky mají rádi a které naopak nesnášejí? Kam by zařadili Evu a Vaška? Na tyto a další hudební otázky odpovídala ve své prezentaci skupina paní učitelky Pelkové. Nechyběly ani krátké hudební ukázky a odborná vysvětlení jednotlivých hudebních stylů.

Svěřenci paní učitelky Rudinské představili „zlatá osmdesátá“ očima tehdejších náctiletých. Dozvěděli jsme se, kam se mládež tenkrát chodila bavit či jakou poslouchala hudbu. Nechyběla ani vzpomínka na sportovní, pěvecké i herecké hvězdy. Vystoupení zakončila krátká ukázka mamba z filmu Hříšný tanec, dokonce z dvojích úst zazněla i ona slavná věta „Baby nebude sedět v koutě“.

Smích, potlesk, ale pečlivé sledování všech vystoupení ukázaly, že letošní oborové dny byly nejen zábavné, ale i poučné. Potvrdilo to i závěrečné poděkování paní zástupkyně. Velký dík patří také dvěma moderátorkám z 9. D, které nás oborovými dny neohroženě provázely.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!