Habsburská Vídeň

VídeňVe čtvrtek 8. května jsme s žáky 7., 8., a 9. ročníku vyrazili autobusem do Vídně. Vzdělávací program Habsburská Vídeň byl rozdělen do tří částí: Nejdříve nás čekala venkovní prohlídka letního sídla Habsburků, zámku Schönbrunn, s jeho překrásným parkem. Po dvou hodinách jsme se přesunuli do centra města, kde jsme absolvovali procházku po dalších nejvýznamnějších pamětihodnostech Vídně. Viděli jsme  například Hofburg, zimní sídlo Habsburků, nebo dóm sv. Štěpána. Třetí částí programu, pro žáky nejspíše nejzajímavější, byla návštěva zábavního parku Prater. Bylo vidět, že žákům se atrakce líbily, i když některým se po jízdě na nich trochu změnila barva obličeje. Exkurzi do Vídně jsme si užili nejen díky počasí, které nám přálo, ale také díky panu Kočímu, který nás rakouskou metropolí provázel a od něhož jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.

Snad nás i v dalších letech čekají stejně vydařené exkurze.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!