Páté třídy v Praze

PrahaDne 29. dubna navštívily páté třídy hlavní město Prahu. Ráno o půl čtvrté nás vzbudily maminky. Vstávali jsem tak brzo proto, že jsme  jeli navštívit naše hlavní město. Vyjeli  jsme  v 04:25 a cesta do 08:15 se nám zdála velmi dlouhá. Konečně jsme v Praze. Vysedli jsme z vlaku a hurá za památkami našeho velkoměsta. Nasedli jsme do metra a jeli na Vyšehrad. Cesta dále pokračovala podél Vltavy k Národnímu divadlu a přes řeku k lanovce na Petřín. Zde jsme posvačili a okolo Strahovského kláštera došli na Pražský hrad. Viděli jsme střídání stráží, chrám s. Víta, hradní zahrady a v cestě pokračovali na Malou stranu. Přes Karlův most jsme se dostali na Staroměstské náměstí. Orloj nám odbil 15 hodinu. Podívali jsme se na budovu Stavovského divadla, Univerzitu Karlovu, Prašnou bránu a došli na Václavské náměstí. Vyfotili jsme se u sochy sv. Václava a opět nasedli do vlaku a jeli domů. Do Starého Města jsme přijeli v 20:30. Zde nás už čekali rodiče. Výlet se nám velmi líbil.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

Sdílejte!