Čtvrťáci v Moravském krasu

Moravský krasVe středu 30. dubna žáci čtvrtých tříd vyjeli na výlet do Moravského krasu. Za nádherného slunného počasí nás nejdříve ohromil pohled z Horního můstku do propasti Macocha, hluboké 138,4 m. Lesní pěšinou jsme sešli k Dolnímu můstku a k Punkevním jeskyním. Cestou jeskyněmi a jejich krápníkovým královstvím jsme se dostali až na dno propasti Macocha. Dále nás čekala dobrodružná plavba na lodičkách po říčce Punkvě. Pokračovali jsme v putování a příjemnou procházkou jsme se všichni přesunuli ke Kateřinské jeskyni, která je opředena pověstí o malé Kateřince, která zde zahynula, když hledala svou zatoulanou ovečku. Po prohlídce monumentálního Hlavního dómu nás nejvíce zaujal krápníkový Bambusový lesík a efektně osvětlená Čarodějnice. Unaveni, ale spokojeni a plni nových dojmů jsme se vrátili domů.

 

Sdílejte!