Sedmáci prezentovali projektové dny aneb Poznáváme země EU

Projektové dnyPoslední dva měsíce byly ve znamení příprav na den „D“, tedy prezentace projektových dnů sedmých tříd. Prezentace proběhla v pondělí 28. dubna 2014 v prostorách školní jídelny. Kromě vyučujících a pana ředitele žáky přišel podpořit i místostarosta Starého Města pan Radoslav Malina. Sedmáci se na tento program pilně připravovali a scházeli se svými učiteli v čase po vyučování, nebo před vyučováním. Nasazení a odhodlání žáků a vyučujicích přineslo svoje ovoce a prezentace se velmi povedly.

Celkem svoji práci prezentovalo osm skupin. Skupina paní učitelky Hájkové nás seznámila s evropskými monarchiemi s krátkým kvízem na závěr. Díky skupině paní učitelky Kubíkové jsme se dozvěděli o evropských rekordech v různých oblastech, jako je třeba gastronomie, architektura nebo doprava. Paní učitelka Mikulíková se žáky zabrousila do minulosti a představila nám historii Slovanů v Evropě. Skupina paní učitelky Havlišové nacvičila divadlo a paní učitelka Směšná se svou skupinou prezentovala země EU a jejich typické znaky. Paní učitelka Valíčková nezapřela svůj původ a nacvičila se svou skupinkou prezentaci ve slovenském jazyce, představila slovenský národní pokrm a dokonce se přítomní dočkali i ochutnávky žinčice a halušek s bryndzou. Skupinka paní učitelky Bané si na závěr připravila show, která formou kvízu představila 5 evropských osobností. Po celou dobu prezentace nás bavila hudební skupina vedená panem učitelem Zábranským.

Všem učitelům i jejich svěřencům děkujeme za krásné a poučné prezentace, příští rok se budeme těšit na další projektové dny sedmáků.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!