Projekt Indiáni

IndiániV měsících březnu a v dubnu jsme se žáky prvních tříd počítali v oboru čísel do 10 s Indiány.V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme si vyrobili a vyzdobili indiánskou čelenku. V hodině hudební výchovy jsme se naučili zpívat píseň Indián. A pak mohla naše „indiánská matematika“ začít. Každou hodinu matematiky jsme zahajovali zpěvem písně a indiánským pokřikem. Samozřejmě jsme si vždy nezapomněli nasadit vyrobenou čelenku. Počítali jsme indiánská týpí, dokreslovali jsme šípy do terčů nebo zdobili kánoe indiánskými znaky. Rozklad čísla 10 jsme si vyzkoušeli tak, že jsme rozdělovali orlí pera na dvě indiánské čelenky. Počítali jsme nejen orlí pera na čelenkách, bizoní rohy na totemech, luky a šípy, ale také geometrické tvary na indiánské dýmce míru. Za každý splněný úkol žáci dostávali barevná pera na čelenku. V závěru si žáci vymýšleli vlastní indiánská jména a složili z vypočítaných matematických příkladů obrázek kánoe. Vyvrcholením projektu bylo setkání indiánů a jejich náčelnic na „Indiánském turnaji“ v pátek 25. dubna na zahradě kmene Střediska volného času Klubko ve Starém Městě. Prokázali zdatnost při lovení bizona, poznávání léčivých a jedovatých bylin, také znalosti ve stopařství, třídění odpadu, či rozdělávání ohně. Na závěr se členové našich kmenů ozdobili vlastnoručně vyrobeným náhrdelníkem. Na základě indicií hledali a nakonec našli truhlici indiánského zlata. Celou akcí jsme si připomněli důležitost soužití s přírodou. Důstojně jsme tak oslavili Den Země.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

Sdílejte!