Den Země

Den ZeměDen Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Tradičně jsme tento den chtěli oslavit i my. Žáci šestých ročníků se zúčastnili programu pořádaného CEV Žabka při SVČ Klubko Staré Město a přírodovědným centrem Trnka při DDM  Uherské Hradiště v Kunovském lese. Dvě desetičlenná družstva se zapojila do týmové soutěže, tentokrát tematicky věnované vzácnému motýlovi s názvem Pestrokřídlec podražcový, který je obyvatelem Kunovského lesa. Obě družstva shodně dosáhla stejného počtu bodů a skončila na celkovém třetím místě. Ostatní měli možnost si projít přírodovědnou naučnou stezku, zapojit se do výtvarných dílniček, pomoci s úklidem lesa, …

Sedmáci tradičně zajišťovali úklid Starého Města. Letos posíleni o jednu třídu osmáků a několik deváťáků, kteří nepsali přijímací zkoušky na střední školy. Ve vyhrazených lokalitách posbírali odpadky do igelitových pytlů, které nechali na předem domluvených svozových místech. Příjemné bylo zjištění, že odpadků ubývá a Staré Město se stává rok od roku čistším městem.

Tři třídy osmáků vyrazily ráno autobusem na Bunč. Odtud je čekal výšlap na Brdo a potom sestup na Salaš. Počasí k nám bylo přívětivé, a tak se celý den povedl a my se budeme těšit zase na příští rok.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Sdílejte!