Zelená (úspěšná) stezka

Mladí přírodovědci naší školy se dnes zúčastnili okresního kola celostátní soutěže pro děti se zájmem o přírodu.Soutěž Zelená stezka se letos poprvé konala v okolí Základní školy v Polešovicích. Ve dvou kategoriích se zúčastnilo 16 družstev. Ráno počasí vypadalo kouzelně, ale postupně se nám to pokazilo až do deště, větru a nepříjemné zimy. Zelená stezka je soutěž týmová. Každé družstvo je tvořeno šesti žáky, kteří jsou rozděleni do dvou hlídek. Družstva se postupně vydávají na trasu, kde v daném pořadí plní teoretické i praktické úkoly, poznávají rostliny i živočichy, … Naši žáci se s nástrahami soutěže vyrovnali velmi dobře a v celkovém pořadí nedopadli vůbec špatně. Mladší obsadili pěkné 5. místo, kdy za postupujícím třetím družstvem zaostali o jediný bod!. Starší byli ještě o něco lepší a obsadili krásné třetí místo, přičemž od prvního místa je dělily pouhé 2 body! Tak nepatrný rozdíl je ještě příjemnější v tom, že na prvních dvou místech skončila obě družstva Polešovic, která výhodu domácího prostředí 100% využila. Družstvo starších tímto postoupilo do krajského kola, které se bude konat v květnu ve Valašském Meziříčí. Budeme držet pěsti …

Sdílejte!