Týden v barvách přírody

Projděte svůj šatník. Den Země se blíží!

Každoročně připadá Den Země na dvaadvacátého dubna. Ve škole nás čekají nejrůznější akce, kdy si připomeneme, proč je důležité věnovat ochraně přírody patřičnou pozornost. Na prvním stupni jsme si v loňském roce hráli na indiány, sbírali jsme odpadky podél lesních stezek v okolí Salaše a přitom jsme plnili úkoly týkající se chráněných živočichů a rostlin.

Letos proběhne Den Země v podobném duchu, ale navíc si ekotýmy prvního stupně připravily pro své spolužáky Týden v barvách přírody. Takže pozor! Hned po Velikonocích začínáme. Úterý bude patřit vodě, nezapomeňte si připravit na tento den modrá trička, kalhoty, sukně, mikiny, ponožky. Zkrátka všechno se počítá. Středu ovládnou stromy, keře a byliny. To znamená, že musíte projít svůj šatník a ve středu si oblečte do školy pokud možno zelené oblečení. Čtvrtku vévodí barva hlíny, sežeňte si na sebe všechny odstíny hnědé. Každý den přijdou ekotýmy vaši třídu vyfotit a fotky poté umístíme na nástěnku Ekoškoly.

Tak nezapomeňte! Barvy přírody nám příští týden určují trend a naše ekoškolácká modní policie bude na pozoru. Hola, hola, Ekoškola!

Sdílejte!